BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įspūdžiai iš „Velnio akmens“

Šiek tiek bendrų įspūdžių iš pirmąkart surengto sunkiosios muzikos festivalio „Velnio akmuo” yra čia, na o šitam įraše tradiciškai noriu pasidalinti muzikiniais įspūdžiais.

Visgi pradėsiu nuo bendros festivalio atmosferos. Tik atvažiavus į Anykščius, iš karto pamatėme nemažai festivaliui nusiteikusių žmonių traukiančių į vieną pusę - apsikrovusių kuprinėmis ir kitais festivaliniais reikmenimis. Taip pat mieste buvo nemažai policijos - jautėsi, kad budi sustiprintu režimu. Dainuvos slėnis - labai graži vieta ir ji labai gerai tiko festivaliui. Visa vietovė yra lyg laiptai su trimis pakopomis: Šventosios krantas, slėnis, kur stovėjo scena, ir visiškai ant kalno - automobilių aikštelė. Taip natūraliu būdu buvo atskirtos erdvės, kas sudarė tvarkos įspūdį.

Gaila, kad tik festivalyje sužinojau apie straipsnius, puolančius šį renginį, pvz.: Lietuvos egzorcistų asociacijos pareiškimą, jog festivalį reiktų uždrausti :) Turbūt neatsitiktinai tame pačiame portale panašiu metu atsirado ir straipsnis apie muzikos įtaką sielai. Grįžęs puoliau skaityti, kas ten „turėjo dėtis“ ir sužinojau, kad festivalyje, kas galėtų paneigti, tariamai galėjo vykti šėtono garbinimo apeigos. Šioje vietoje norisi pacituoti vieno komentatoriaus mintį, kuri tinka abiems straipsniams: „Pats atsišaukimas parašytas su tokiu giliu dalyko neišmanymu, kad pompastiškos kalbos apie jo autorių stebuklingą išsilavinimą skamba tik anekdotiškai.”

Teko kalbėti su policininkais, budėjusiais koncerto metu. Sakė, kad ramesnio koncerto nusikalstamumo prasme nėra buvę - niekas nesimušė, nieko neapvogė ir pan., tai patvirtino ir po festivalio pasirodęs straipsnis, kuriame rašoma, kad renginio organizatoriai susitarė su Anykščių klebonu, kad ir kitais metais „leis“ rengti tokį renginį (gaila, neberandu nuorodos). Šiek tiek juokinga, kad pasaulietinėj valstybėj klebonas turi kažkam kažką leisti, bet organizatoriai šaunuoliai - kuo mažiau nepatenkintų, tuo geriau. Gal ir klebonas suprato, kad ne toks velnias baisus, kokį jį piešia egzorcistai ;)

Dar tame pačiame straipsnyje minima, kad mandagumo vietiniam jaunimui reiks dar ilgai mokytis, kol pasieks „kartais net grėsmingai atrodančių“ metalistų lygį. Tokie festivalio įspūdžiai liko Anykščių aptarnavimo sferos darbuotojams.

Po tokios ilgos įžangos, šiek tiek apie muziką. Kiek teko bendrauti su publika, tai daugelis atvyko tikrai ne vien dėl „Sepulturos“, pasirodė ne viena tikrai stipri grupė.

Aš asmeniškai labai norėjau pamatyti “Keep Of Kalessin” ir “Bilocate”. Tikrai nenusivyliau. “Keep Of Kalessin” koncerte skambėjo žymiai galingiau nei įraše, ne taip steriliai ir ne taip monotoniškai. “Bilocate” įrodė, kad metalas yra metalas, nesvarbu, ar tu baltasis, juodukas, ar musulmonas, kaip jų atveju (atvyko iš Jordanijos). Pagarba vyrams, kad anam pasaulio gale groja tokią laisvą muziką. Atvykom, kai “bilokeitų” pasirodymas jau buvo įpusėjęs, tai man neužteko, noriu dar!

“Obtest” pasirodymas buvo irgi labai puikus, tai geriausias mano girdėtas šios grupės įgarsinimas. Paprastai sunkiai įgarsinamas vokalas ir jis blogai girdisi, o  šįkart girdėjau kiekvieną žodį :) Obtestai grojo be apšvietimo - dar buvo šviesu. Jų pasirodymo metu ėmė leistis saulė ir pro medžius išsiskaidę spinduliai apšvietė sceną, gavosi toks labai “pagan” natūralus apšvietimas.

Visų grupių nevardinsiu, nes daug jau prirašyta apie šį festivalį, o ir mano šitas įrašas ilgokai pragulėjo prie juodraščių. Dar viena man labai patikusi grupė buvo seniai trokšti pamatyti kauniečiai “Nahash”. Sceninis įvaizdis, laikysena ir nuo atlikėjų sklindantis aistringas šaltis padarė įspūdį. Žinoma ir muzika, kaip be jos. Turbūt užtenka pasakyti, kad groja įdomiai. Iš pažiūros lyg ir nieko ypatingo, bet kažkaip labai kabina. Buvo jau naktis, tad paaštrėję jausmai, vaizdas ir garsas prisibeldė iki mano vidaus :)

Keista, kiek Lietuvoje vyksta metalo renginių, kuriuose groja daug radikalesnės ideologiniu požiūriu grupės, nei vienas dar nebuvo taip užkliuvęs bažnyčiai, o tik paminėk velnią pavadinime ir viskas. Na, bet klebonas leido, tai ir kitais metais važiuosime į nuostabaus grožio slėnį gerai praleisti laiką geroje kompanijoje :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą