BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Istambul Konstantinopol - pirmas kartas Turkijoje

Pirma kelionė į Turkiją, pirmas skrydis per Rygos oro uostą, daug pirmų kartų šį kartą :)

Rygos oro uostas jaučiasi, kad yra daug judresnis - tieki dydžiu, tiek žmonių judėjimu su Vilnium nekonkuruoja.
Šiaip Rygoj dar nesijaučia, kad toli nuskridai: kelionė tik 45 min., sveikintis gali lietuviškai, be problemų galioja mokėjimo kortelės, mobiliu atsiliept nekainuoja. Dar maloniai nustebino muitininkai: lietuviškai paklausė, kur skrendu, o įsodinimo talonų tikrintojas, pamatęs pasą padėkojo lietuviškai - atsakiau latviškai :)

Iki Turkijos nėra toli, bet tai turbūt ilgiausia mano kelionė lėktuvu - truko apie 3 val. Kelionės metu buvo privaloma užpildyti sveikatos apsaugos tarnybos klausimyną, kad jei jie įtartų, kad aš galėjau užsikrėsti kokia užkrečiama liga - informuos. Įdomiausia tai, kad reikia nurodyti ir kokį asmenį (geriausia bendradarbį), kad ir jį galėtų informuot, jei manęs neras. Iš karto pagalvojau, kad jie turi omeny, kad man jau gali būt kapiec, tai vis tiek reiks kažką informuot :)

Turkija pasitiko su savo tvarka. Nueinu prie vizų išdavimo langelio (prieš tai palaukęs eilėj). Žmogus pavarto pasą, nelabai kalba angliškai ir sako “go to pasport kontrol”. Sakau man reikia vizos, sako “no no no, pasport kontrol”. Atstoviu 20 žmonių eilę, pasienietis kažką pavaro turkiškai ir paskui sako: “Lituania? You need visa, go and get visa”. Nueinu pas tą patį dieduką, sakau “hello again, I need visa”, tas kaltai nusišypso ir atsisveikinęs su 15 EUR gaunu “pašto ženklą” į savo pasą - mėnesio turistinę vizą. Per tą laiką eilė prie pasų kontrolės nuslūgsta ir tenka laukti tik penkių žmonių eilėje. Pasiguodžiau tik tuo, kad niekur neskubu :)

Dar vienas pirmas kartas - temperatūros kontrastas. Kai išskridau iš Vilniaus - lijo ir buvo +5, nuskridus Stambulas pasitiko saulėtu oru ir +25, atrodo, kad vėl vasara sugrįžo. Keistas jausmas! Šiuo metu kyla audra, medžiai linksta prie žemės, bet vis tiek šilta.

Išėjęs pro vartus, pasigaunu taksi. Iki viešbučio - apie 9 EUR (20 lirų). Miestas daro didelio miesto įspūdį - tokios autostrados, kaip pas mus nuo Liepkalnio iki Naujininkų viaduko - tęsiasi dešimtimis kilometrų. Ten mačiau ženklą 50, bet jaučiau, kad taksistas varo bent du kartus greičiau. Prisisegiau diržą, akies kampučiu žvilgteliu į spidometrą - 120km/h. Nežinau, džiaugtis, ar bijot, bet jau galvoju, kad reiks parašyt į blogą.

Įvažiavus į judresnę miesto dalį, pastebėjau, kad visi važiuoja nelabai tvarkingai: bet kaip rikiuojasi iš vienos juostos į kitą, nesilaiko atstumo, apie posūkių rodymą persirikiuojant ar net sukant kalba net neina. TIk man buvo keista, kad vairuotojas visai nesikeikė ir niekaip nereiškė emocijų, kartais tik pypteldavo, kai kas nors visai bandydavo ant galvos užlipti. Mūsiškiai daug karštesni vairuotojai :) O gal tiesiog toks išskirtinis pasitaikė :)
Bus daugiau…

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Istambul Konstantinopol - pirmas kartas Turkijoje”

  1.   Amber rašo:

    Idomu skaityti :)
    As kai pamenu Maskva, tai zinok ten jautiesi ne tik kad stumdomu is vieno langelio prie kito, bet dar ir jauti kazkokia nenusakoma baime. Nes pamesi koki popiergali ir nebeisleis i miesta arba atgal i lektuva. Paskui isves i koki poskyri esanti uz 20 km ir issiaiskine tapatybe paleis. Aisku atgal niekas nepasisiulys pavesti :)
    Nors paskutiniu metu sako reikalai taisosi ir tenais.

  2.   Reda rašo:

    Juokiausi uz pilvo susiemusi… Brac, nepasikeites tu visai, koks buvai toks ir tebesi su nepakartojamu humoro jausmu! Jega, taip ir toliau laikyti toki faina klaipedietiska kursa. Rasyk daugiau, labai idomu paskaitineti. Iki…

Rašyk komentarą